Göbekten Kurtulma Çalışmaları

Göbekten Kurtulma Çalışmaları

Göbekten kurtulmak bir çok kişinin istediği bir durum. Bazen ne kadar sporda yapsanız, yediklerinize dikkatte etseniz yinede o göbekten kurtulmak mümkün olmuyor. Sizler için bu durumu StreamFit CEO’su ve danışmanı BJ Gaddour’a sorduk.

İşte göbekten kurtulma çalışmaları için öneriler:

Sorun:
Düzenli antrenman yapıyorum ve beslenmeme de dikkat ediyorum ama yinede göbeğimden kurtulamıyorum. Ne yapmalıyım?

Çözüm:
Değiştirmeniz gerekenler var!
Öncelikle alkol tüketip tüketmediğinize bakın. Eğer tüketiyorsanız bir süre ara vermenizde fayda var. Fakat bunu bırakmanız da yeterli olmayabilir. Antrenman programınızı da revize etmeniz gerekebilir. Haftada 3 gün tüm vücut direnci antrenmanı, ek olarak interval çalışmalar, kardiyo ve aktif toparlanma çalışmaları da ekleyin. Bu şekilde de sonuç değişmiyorsa, yediklerinize daha fazla dikkat etmeniz gerekecek.

Karın yağlarınızdan kurtulmak için hayatınızdan sıvı şeker (ilave şeker) içeren tüm içecekleri çıkarın. Proteine ağırlık vermeniz çok önemli. Ayrıca sebze olmayan karbonhidratları (ekmek, tahıllar, hazır gıdalar) da bir süre hayatınızdan çıkarın. Eğer tüketecekseniz de bunu sadece yoğun egzersizleriniz sonrasında metabolizmanız hala makina gibi çalışırken yapın. Akşam saatlerinin vazgeçilmez atıştırmaları dondurma, çikolata ve kurabiye türevlerini meyvelerle değiştirin.

Akşam yemeklerinizin yerini ise bir kaç meyve dilimiyle tüketeceğiniz yoğurt veya iki tatlı kaşığı fıstık ezmesi ile muz olsun.

Bir de bu şekilde deneyin…