Vücudu Güçlendiren Antrenman

Vücudu Güçlendiren Antrenman: Megaformer

Karma antrenman, vücudu güçlendiren ve esneten hareketlerden bir araya geliyor. Bir antrenman size daha versin istersiniz?

Kısa yolları kullanarak verimli sonuçlar almak için fitness bir istisna…
Hibrid egzersizler sizi kısa zamanda dayanıklı, güçlü ve seksi bir yapıya ulaştırabilir. Pilatesin hareketleri yoğunlukla birleştiğinde ortaya delice bir tempo ile yapılan antrenman olan SLT (Strengthen, Lengthen and Tone) çıkıyor. SLT stüdyolarının kurucusu Amanda Freeman, ”mola verilmeden yapılan hareketler ile esneklik ve karın gücü gelişiyor, kalp ritmi yükseliyor ve gerçek anlamda kaslarınızın titrediğini hissedebiliyorsunuz” diyor.

Sadece bir sandalye, bir çift dambıl ve havlu ile spor salonlarında uygulanan SLT derslerini evde de yapabilirsiniz. Egzersizler ile kaslarınız çok yönlü olarak çalışacak ve güç artışı sağlayacak.

Yapacağınız her hareketi sayma hızıyla 1 dakika uygulayın. Bu süre içinde yapılabildiği kadar çok tekrar yapmak ok önemli. Egzersizlere Spoon ile başlayın, diğer hareketleri kaslarınız güçsüz olana kadar (bitene kadar) devam edin. Sonra diğer tarafa geçin. 30 saniye kadar dinlenin, sonra seriyi iki defa daha uygulayın.

Karma antrenmanlar spor salonlarında geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlar. Be Well: Fitness By Natalie’nin sahibi, New Yorklu Kişisel Eğitmen Natalie Rado, karma antrenmanları yapmak için dört neden sayıyor:

  • Daha yüksek oranda kalori yakar.
  • Tempoya uyum sağlamak için birbirinden farklı kas grupları çalışır. Bu metabolizmanızın roket gibi olmasını sağlar.
  • Dayanıklılık artar.
  • Yapılan egzersizler çok yönlü olduğu için sadece hareket kabiliyetini geliştirmekle kalmaz, sakatlanmaya oranını da en aza indirir.
  • Performans artar.
  • Karın bölgesi düzleşerek belirginleşir. Hem six pack, hem de oblikler ortaya çıkar.
  • Motivasyon artar.  Antrenmanın sonuna kadar devam etmek için yapılan egzersizle muhakkak zihinsel bağ kurulmalıdır.

Antrenman sayesinde pilates bağımlısı gibi görünerek, koşucu gibi yağ yakabilirsiniz.